Punk

PUNK TEN HÝBE SVĚTEM , HIP HOP NECHTE DĚTEM

Statistika

TOPlist

kecátko

oslovení

Napište své jméno v 5. pádě!

Antifa

Název Antifa pochází z německého slova Antifaschismus a vznikl jeho zkrácením. Antifa znamená jednoduše antifašismus, avšak označují se tak také některé antifašistické skupiny - jejich název je pak doplněn jménem města či regionu, kde operují (např. Antifa Přerov, Ostrava atd.). Antifa skupiny zastávají obvykle takzvaný militantní antifašismus. Tím se liší od jiných směrů v antifašistickém hnutí (např. od antifašismu liberálního nebo státního).

Antifašistická akce (zkracuje se také jako AFA) je nejznámější organizace, která reprezentuje radikální antifašistický odpor. První Antifašistická akce byla vytvořena již v roce 1930 Německou komunistickou stranou jako obranná organizace proti rostoucímu nacistickému hnutí v zemi. Dnes působí skupiny AFA po celé Evropě.

V Česku byla AFA založena v roce 1996. Česká AFA se zabývá propagačními, informačními a praktickými formami boje se všemi autoritářskými ideologiemi a skupinami usilujícími o jakékoli formy útlaku, v první řadě s neonacismem a ultrapravicí. Je otevřená každému, kdo se chce aktivně podílet na boji proti fašismu, nacismu a bolševismu ve všech jeho podobách a to i v době, kdy je antifašismus často posuzován jako extremismus. Stejně tak vystupuje proti současnému systému, který podle ní přináší čím dál větší kontrolu nad životy lidí, drancování přírody a prohlubování sociální a ekonomické nerovnosti na celém světě.

Graffiti - jedna z forem propagace Antifa
Graffiti - jedna z forem propagace Antifa

AFA sdružuje radikální antifašisty a antifašistky, kteří vytvářejí po celém území České republiky lokální autonomní skupiny, kde přednostně vyvíjejí svou činnost. Zároveň se dobrovolně sdružují do nadregionálních struktur, dle místa působnosti nebo oboru činnosti. Vnitřní struktura autonomních skupin je založená na přirozené rovnosti všech jejích členů, bez umělých autorit a vůdců. AFA nespolupracuje se státními orgány, politickými stranami ani represivními složkami. Spolupráce probíhá pouze se skupinami a jednotlivci, jejichž působení není v rozporu s jejími principy a cíli. AFA usiluje o spojení všech lidí, kteří souhlasí s tím, že křivda na jednom je křivda na všech. Ve svém fungování vychází z přesvědčení, že obrana našich práv je záležitostí nás samých.

 
PUNK´S NOT DEAD